Imam ciste na desenom režnju štitne žlezde, radila sam punkciju i nalaz je u redu. Takođe imam visok prolaktin (1477), zakazan je skener, pa me zanima da li je prolaktin izazvao te ciste i da li je dovoljno samo ih pratiti. Napominjem da mi i kosa jako opada, pa da li je i to povezano sa mojim problemima.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 08. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Vrenosti prolatina su takve da je potrebno dodatno ispitivanje i terapija, odnosno smanjivanje sekrecije prolaktina, Promene na štitastoj žlezdi ne mogu biti posledica promena prolaktina. Uradite planirani CT hipofize i započnite terapiju bromokriptinom prema savetu lekara.
      ass. dr Milena Velojić Golubović