Imam uvećan prolaktin, prvo je bio 928 i nisam imala terapiju, zatim1049 pa sam pila bromokriptin 5mg dnevno, 1986 pa opet 1050. Rezultat nije bio bolji zatim sam nastavila terapiju i trenutno ga pijem a dnevna doza je 5mg. Pošto radim, a imam sva neželjena dejstva koja prouzrokuje taj lek, htela sam da promenim lek i počnem da pijem DOSTINEX . Ali bi trebala preporuku od stručnog lica kako da ga pijem, tj.koja doza dnevna ili nedeljna. Pošto znam da je to jači lek u apoteci su mi rekli da pijem jednu dnevno, međutim ja sam čula od prijateljice koja je pila taj lek jednom ili dva puta nedeljno.
    Unapred zahvalna na pomoći .

    Odgovoreno: 10. 12. 2008.
    • Poštovana Ukoliko se prilikom terapije bromokriptinom i pre postizanja maksimalne doze leka jave tegobe, moguće je nastaviti terapiju tbl Dostinex. Tablete su od 0,25mg i 0,5mg. Započnite terapiju sa 0,25mg dva puta nedeljno, a nakon 4 nedelje povećajte dozu na 0,5mg dva puta nedeljno. Dalja korekcija doze u zavisnosti od vrednosti prolaktina uz konsultaciju endokrinologa. ass.dr MIlena Velojić Golubović