Poštovana doktorka,
    zadnjih par meseci sam postala vrlo zaboravna, imam 47 god. i čini mi se da je još rano za to. Da li je to jedan od simptoma obolenja štitnjače? Često se osećam umorno, bezvoljno i ne baš zainteresovano za posao, što me jako brine i nije svojstveno meni. Dok radim nije mi hladno, ali kad dodjem kući i sednem, zagrejavam stan na 27 stepeni, a nije mi vruće. I to je vrlo čudno.
    Možete li mi reći o čemu se radi?
    Hvala,
    Vesna

    Odgovoreno: 08. 12. 2008.
    • Poštovana, Tegobe koje navodite bi se moge uklopiti u smanjenje funkcije štitaste žlezde. Možda bi bilo dobro da uradite vrednosti tireoidnih hormona, FT4 i TSH i ultrazvučni pregled štitaste žlezde. Ukoliko vrednosti budu izmenjene, obavezna je terapija takvog stanje i Vaše tegobe bi trebalo da nestanu. ass.dr Milena Velojić Golubović