Poštovani,
    jako sam zabrinuta. U poslednje vreme mi se dešava da mi odjednom srce jako lupa, znojim se, imam vrtoglavicu - bez ikakvog razloga.
    Da li ti simptomi imaju veze sa radom štitne žlezde? Imam 24 god, pre nekih 2-3 godine imala sam iscedak iz grudi, koji je sam nestao. Tada nisam išla kod doktora. Ovde sam dosta čitala i saznala da je možda reč o hiperprolaktinemiji. Da li je to opasno?

    Odgovoreno: 30. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Simptomi koji se javljaju u naletima, napadima i traju relativno kratko ne bi trebalo da budu posledica oboljenja štitaste žlezde. Iscedak iz bradavica dojki uvek zaslužuje pažnju i jedan od razloga za to je uvećanje prolaktina. Uradite vrednosti ovog hormona, i ukoliko su izmenjene biće potrebne dopunske analize.
      ass.dr Milena Velojić Golubović