Da li organizam može da ne prihvati hormonske tablete za nadoknadu hormona posle operacije štitne i koji problemi mogu da se jave u životu osobe koja je odstranila štitnu žlijezdu?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 29. 11. 2008.
    • Poštovani Nakon potpunog odstranjenja štitaste žlezde dolazi do nedostatka njenih hormona koje je neophodno nadoknaditi. Terapija je veoma jednostavna i efikasna i vrlo retko daje nuspojave. Sprovodi se doživotno prepratima l-tiroksina, Euthyrox, i potrebno je odrediti odgovarajuću dozu koja je individualna. Uz pravilno lečenje nema nikakvih ograničenja u životu pacijenata. ass.dr Milena Velojić Golubović