Poštovana,
    već više od 5 meseci imam pojačanu nervozu, znojenje u gornjem delu tela, pojačana napetost, podrhtavanje tela, ujutru kad ustanem osećam se malaksala i bezvoljna. U zadnjih par meseci gubim na kilaži, izgubila sam apetit. Obavila sam sve analize štitne žljezde TSH i FT4, i radila sam ultrazvuk štitne žljezde, desna strana je malo uvećana, da se prati da ne ode u hipofizu, ja se ni malo ne osećam dobro, i povećan mi je šećer i holesterol. Bila sam i kod neuropsihijatra i preporučio mi je SEROXAT i Bromozepan.
    Da li imate predstavu o čemu se radi?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 29. 11. 2008.
    • Poštovana, Na osnovu navedenih analiza i pregleda, štitasta žlezda ne može biti uzrok Vaših problema. Obratite pažnju na povećane nivoe šećera u krvi i ukoliko se postavi dijagnoza šećerne bolesti obavezno je lečenje. Moguće je da tu leži razlog za izmenu opšteg stanja. ass.dr Milena Velojić Golubović