Poštovana doktorka,
    Moji problemi traju već godinama i tek sad sam uradila bar mislim sve potrebne nalaze. Iz čista mira se iznerviram, lupa mi srce, drhte ruke i trne i to obe pogotovo ujutro zacrveni mi se vrat i lice imam osećaj da mi vid preko dana menja. Imam spondylosis inci. c5, zatim u oba režnja štitaste žlezde nekoliko sitnih koloidnih cista (radj.dopler krvnih sudova vrata), samoinicijativno nosila holder 24 sata i tahikardija na najmanji napor dobila sam propranol 2 x1/2, uradila nalaze tsh je 1,3 i FT4 je 17,o i sad  se i dalje ne osećam dobro, kao nekad imam utisak da su mi usta puna krvi, smetaju mi jaki mirisi pritisak mi je 130 /70. Imam 44 godine.
    Šta mi Vi predlažete i šta su te ciste?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 24. 11. 2008.
    • Poštovana, Ultrazvučni nalaz štitaste žlezde je beznačajan za Vas, ne može biti razlog bilo kakvih tegoba. Potrebne su kontrole1-2 puta godišnje. Vrednosti hormona su takođe u granicama normale i ne zahtevaju bilo kakvu terapiju. Štitasta žlezda sigurno nije razlog Vaših problema. ass.dr Milena Velojić Golubović