Želela bih da Vas pitam u vezi moje situacije koja postaje nepodnošljiva, već duže vremena mi opada kosa, a posebno poslednjih 2 meseca, naročito kad perem i to u pramenovima, što mi se pre nije nikad desilo, zatim jezik mi je jako beo, stalno ga perem i to četkicom za zube, ali ubrzo se opet stvori ta bela podloga, takodje u poslednje vreme često se nadujem celo telo i faca čak je i suprug primetio nadutost kod mene i stalno sam umorna bez snage. Osećam da nešto nije u redu sa mnom.
    Molim Vas da li imate prepodstavku o čemu se radi, jer već počinjem da se brinem.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Teško je ovako bez pregleda zaključiti o čemu se radi i koje bi analize trebalo uraditi. Jedna od predpostavki koje dolaze u obzir je i smanjena funkcija štitaste žlezde. Uradite analize TSH i FT4 i javite se Vašem endokrinologu radi detaljnijeg pregleda i analiza.
      ass.dr Milena Velojić Golubović