Poštovani,
    ćerka moje sestre ima hroničnu upalu štitne žlezde, adila je analizu hormona i lekari na Zlatiboru su joj rekli da su joj rezultati dobri, ali da upala postoji. Moja sestra je strašno zabrinuta, pa je zanima da li ta upala može da se leči prirodnim putem i da li će ta upala da joj škodi u budućnosti? (devojčica ima 13 god)

    Odgovoreno: 23. 11. 2008.
    • Poštovani,
      Hronična upala štitaste žlezde, Hašimotov tiroiditis, je stanje koje je posledica autoimunog procesa koji napada tkivo štitaste žlezde. Lečenje nije potrebno dok je funkcija žlezde u redu, i ne stvara bilo kakve tegobe, eventualno može biti praćen uvećanjem žlezde. Postoji šansa da dođe do smanjenog lučenja hormona ali kada i da li će do toga dođi ne možemo reći, tako da i nema nekog razloga za brigu. Kontrole hormona jednom godišnje.
      ass.dr Milena Velojić Golubović