Pre godinu dana dijagnostikovan mi je Hašimoto, uzimam lek Eytirox, krenuli su od 25 mg. zatim 50 mg, 75 i sada 100 mg. Za to vreme vrednost Tsh je varirala od 10.6 kada je i postavljena dijagnoza pa 5.6 zatim je naglo skočila na 22.6 kada mi je i uveden Eytirox od 75 mg i nakon kontrole posle tri meseca vrednost Tsh je iznosila 4.6. Lekar mi na kontroli uvodi terapiju od 100 mg i nakon tri meseca vrednost Tsh iznosi 0.22 Osećam se užasno gore nego u početku i prilično sam uplašena, ovih dana nosim rezultate ali ne razumem kako se ovo dogodilo.

    Odgovoreno: 22. 11. 2008.
    • Poštovana, U Vašem slučaju se radi o smanjenju funkcije štitaste žlezde, hipotireozi, i neophodna je nadoknada hormona preparatima l-tiroksina, tbl.Euthyrox. Terapija je je jednostavna i efikasna, i jedino je potrebno pronaći pravu dozu leka, koja je individualna. Moguće je da je trenutna doza koju uzimate prevelika, pa odatle i Vaše tegobe.. ass.dr Milena Velojić Golubović