Na postavljeno pitanje dobio sam od Vas vrlo brzo odgovor, na čemu sam Vam zahvalan. U medjuvremenu sam dobio rezultate hormonskih ispitivanja. Pošto bi na sledeći pregled trebalo da čekam do februara meseca sledeće godine, molim Vas da mi odgovorite da li je potrebno da nastavim sa hormonskom terapijom. Rezultati su sledeći; TSH 1,92 i AntiTPO 4100,3 Moje prethodno pitanje navodim kao podsećanje i ono je glasilo - nadjene su mi sledeće vrednosti za FT4=9,86 TSH=11,1 EHO štitne žlezde - žlezda je normalne veličine i položaja, difuzno nehomogene gradje, hipoehogena, gr III, naglašene CD signalizacije, sa PSV do 15 cm/s. LGL vrata nisu povećane Zaključak: Thyroiditis chr-Hashimoto. Terapijski predlog: Letrox50 1 tab.

    Odgovoreno: 22. 11. 2008.
    • Poštovani,
      Kako se kod Vas radi o smanjenoj funkciji štitaste žlezde uzrokovane Hašimotovim tireoiditisom, neophodna je nadoknada hormona. Biće potrebno da nastavite terapiju preparatima l-tiroksina, Euthyrox, za sada u dozi od 50mikgr do sledeće kontrole kada će se eventualno korigovati doza leka ukoliko bude potrebno na osnovu hormonskih analiza.
      ass.dr Milena Velojić Golubović