Poštovani doktore,
    imam problem sa hiperfunkcijom štitne žlezde. Vadila sam rezultate i oni su: FT3 4,5 FT4 16,9 TSH 0,15 A-TPO 1947. Terapija: Tiastat tbl.20mg 2x1/2, Propranolol tbl. 2x1/2, Bromazepam tbl.1,5mg 2x1. Dijagnoza: hypertheosis. Struma diffusa gl.thyr.
    Ja bih Vas zamolila da mi date neki savet povodom oticanja gornjih očnih kapaka, da li ima neki lek protiv tih otoka i veliki broj antitela i koji savet možete dati povodom toga.
    Unapred zahvalna,
    Marina Rajaković

    Odgovoreno: 20. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Hipertireoza se manifestuje i postojanjem očnih znakova, od kojih je najpoznatiji izbočenje očnih jabučica. Otok kapake se često takođe javlja u toku bolesti. Većina znakova se povlači u toku lečenja osnovne bolesti, tako da za sada verovatno nije potrebno posebno lečenje otoka kapaka. Vrednosti antitela se dugo održavaju visokim, ne leče se posebno i mogu biti znak da nije postignuta dobra remisija bolesti, odnosno potpune izlečenje.
      ass.dr Milena Velojić Golubović