Poštovani doktore,
    pre devet godina je mojoj majci konstatovano povećano lučenje hormona štitne žlezde. Prepisana joj je terapija lekom Letrox 50, taj lek joj od tada nije bitno promenio stanje na bolje, pa joj je prepisan lek Euthyrox. Medjutim, ona jako loše reaguje na taj lek tako što oseća jake bolove u grudnom košu, ubrzano lupanje srca, bolove u predelu leve strane. Iako uzima lek hormon TSH je prilično uvećan, čak više nego ranije.
    Interesuje me da li postoji lek koji ima manje neželjenih dejstava, a da joj pri tom pomogne?
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 19. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Na osnovu propisane terapije i uvećanja TSH Vaša majka boluje od smanjenog rada štitaste žlezde. Terapija je veoma jednostavna i efikasna, bez većih nusojava i sprovodi se lekovima koje ste pomenuli. Potrebno je samo odrediti odgovsarajuću dozu leka, na osnovu kontrola hormona i stanja pacijenta.
      ass.dr Milena Velojić Golubović