Moja majka boluje od dijabetesa, na insulinu je. Takodje, boluje od reumatoidnog artritisa, a ide i na dijalizu. Poslednjih par meseci, počeli su da joj se javljaju bolovi u grudima, a zadnjih mesec dana ti su bolovi sve jači i jači i intenzivniji. Od strane interniste, na osnovu EKG-a, i nalaza u krvi, kao i ostalih pregleda, konstatovano je da ti bolovi u grudima ne potiču od kardioloških problema. Takodje, od strane reumatologa sa VMA, potvrdjeno je da ti bolovi u grudima ne potiču od reumatoidnih problema. Njegov je savet bio, pošto su ova dva problema eliminisana kao mogući razlozi bolova u grudima, predložio joj je da se obrati endokrinologu.
    Da li ti bolovi u grudima mogu biti posledica oboljenja nekih od žlezda sa unutrašnjim lučenjem? Pošto u smederevskoj bolnici nema endokrinologa, molim Vas za savet šta da radim.
    Hvala.