Rezultati krvi za štitnu žlezdu su pokazali sledeće rezultate: T3-0,15, T4-1,6 i TSH 35.
    Šta to znači, da li je opasno i kako se leči? Lekar mi je prepisao lek euthyrox.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 16. 11. 2008.
    • Poštovani,
      Na osnovu navedenih rezultata jasno je da bolujete od smanjene funkcije štitaste žlezde, hipotireoze. Terapija je obavezna, doživotna i sprovodi se nadoknadom hormona lekovima koje i Vi pijete. Doza leka se određuje na osnovu kontrola hormona individualno za svakog pacijenta. Uz odgovarajuću terapiju nema nikakvih ograničenja u Vašim aktivnostima.
      ass.dr Milena Velojić Golubović