Poštovana dr,
    imam 28 godina i radila sam pre 2 meseca hormonske analize ovde u Požarevcu - na sopsvenu inicijativu, jer sam se previše ugojila za kraće vreme, dosta sam bila nervozna, pa onda često i depresivna, sa čestom nesanicom, neredovan ciklus itd...
    Rezultati analiza: izrazito povišen kortizol i često povišen prolaktin (pisala sam Vam skoro o tome, pa ste mi preporučili da snimim nadbubreg). Nemam zdravstveno osiguranje. Gde biste mi preporucili da obavim dalje preglede (snimanja) u Beogradu, naravno učiniću koliko je u mojoj moći da rešim svoje zdravstvene probleme. Koliko bi otprilke dana trebalo da se izvrše sve zdravstvene pretrage i koliko bi koštalo?
    Izvinjavam se zbog ovakvih pitanja, ali ne znam kome drugom da se obratim. Muče me takodje i pitanja da li može negde istovremeno da se obavi (ako tako bude potrebno) snimanje i nadbubrega i hipofize u isto vreme, koliko ta snimanja koštaju i gde je najbolje obaviti ih u našoj zemlji? Koliko koštaju operacije "tog tipa", jer čitala sam dosta o sličnim problemima i videla da je nekada to neophodno. Koliko posle snimanja skenerom ili putem MR ne smem biti u drugom stanju? Skoro sam se udala, a čeka mi i preseljenje u inostranstvo za nekoliko meseci, čisto da napomenem da nemam previše vremena za odlaganje rešenja problema, pa Vas molim da mi napišete gde je najbolje da nastavim da rešavam svoj zdravstveni problem.
    Srdačno,
    ing. Marina P., Požarevac

    Odgovoreno: 16. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Na osnovu napisanog verovatno se radi o pojačanom lučenju nadbubrežne žlezde, koje zahteva detaljno ispitivanja, najbolje u bolničkim uslovima. Trebalo bi ispitati funkciju praktično svih endokrinih žlezdi, pre svega hipofize, uz morfološko ispitivanja, putem CT ili NMR. Najbolje bi bilo da se obratite lekarima Instituta za endokrinologije u Beogradu, a što se tiče cene ispitivanja, ne bih mogla da Vam odgovorim. ass.dr Milena Velojić Golubović