Pre dva meseca imala sam operaciju TOTALNA TIREIDOKTOMIJA. Nigde ne mogu da pronadjem kakav me kvalitet života očekuje i treba mi savet kakav režim ishrane da koristim. Dijagnoza pre operacije bila je HIPERTIREOZA, imam 36 god. Da li ima nekih stvari koje ne bi trebalo da konzumiram.
    Nadam se opširnijem odgovoru, jer literature na ovu temu nema.
    Hvala

    Odgovoreno: 16. 11. 2008.
    • Poštovana, Jedan od načina lečenja hipertireoze, ukoliko se lekovima ne postigne željeni rezultat, je i hirurško lečenje. Uklanjanje štitaste žlezde ima za posledicu nedostatak hormona, te je potrebna doživotna nadoknada. Uz odgovarajuće lečenje nema nikakvih ograničenja u aktivnostima i ponašanja pacijenta, niti posebnih preporuka u ishrani. Potrebno je samo odrediti ogovarajuću dozu leka, koja je individualna za svakog pacijenta. ass.dr Milena Velojić Golubović