Poštovana,
    Moja dijagnoza je "subklinička hipotiroza". Šta je to? Da li možete ukratko da mi objasnite?
    Unapred hvala,
    Ivana Andjelković

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Hipotireoza predstavlja stanje smanjenog lučenja tireoidnih hormona. U tom slučaju rastu vrednosti TSH iznad granica normalnih vrednosti. Mešutim ukoliko vrednosti ne prelaze 10iU/l i nema jasnih simptoma bolesti govori se o subkliničkoj hipotireozi, koja obično ne zahteva lečenje, već samo praćenje do trenutka kada se jave simptomi i vrednosti TSH pređu granicu od 10.
      ass.dr Milena Velojić Golubović