Poštovanje,
    Nadjene su mi sledeće vrednosti za FT4=9,86 TSH=11,1 EHO štitne žlezde: žlezda je normalne veličine i položaja, difuzno nehomogene gradje, hipoehogena, gr III, naglašene CD signalizacije, sa PSV do 15 cm/s. LGL vrata nisu povećane Zaključak: Thyroiditis chr-Hashimoto. Terapijski predlog: Letrox50 1 tab. Molim Vas za detaljnije tumačenje ili preporuku za literaturu iz koje bih saznao nešto više o ovome, režimu života i lečenju.
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.
    • Poštovani,
      Na osnovu navedenih vrednosti ispitivanih hormona i ultrazvučnog nalaza radi se o hipotireozi, smanjenju funkcije štitaste žlezde, koja može biti izazvana Hašimotovim tireoiditisom. Terapija je nadoknada hormona, što je Vama i predloženo. Podešavanje doze leka se sprovodi na osnovu kontrola hormona i Vašeg kliničkog stanja. Nema nikakvih ograničenja i posebnih zahteva u načinu života i ishrane, osim redovne terapije.
      ass.dr Milena Velojić Golubović