Rađen mi je 2 puta EKG, nakon čega mi je doktor rekao da se na bloku leve grane srca uočavaju promene i uputio me na vađenje krvi, EHO srca, T3,T4,TSH i na kontrolu štitne žlezde kako bi mogao da pronađe uzrok ovakvog rada mog srca.
    Molim Vas da mi razjasnite o čemu se radi i kako bi štitna žlezda i hormoni mogli da utiču na rad srca. Hvala unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.
    • I povećana i smanjena funkcija štitaste žlezde utiču na kardiovaskularni sistem i rad srca. Blok grane nije karakteristična promena za oboljenja štitaste đlezde, ali ukoliko Vaš lekar zbog nekih drugih simptoma i znakova smatra da postoji sumnja na poremećaj funkcije, trebalo bi uraditi tireoidne hormone.
      ass.dr Milena Velojić Golubović