Poštovana doktorka,
    t3 i t4 su u granicama normale, tsh je 4.9 referentna vrednost je do 4, at tpo 630. Za sad nisam na terapiji, može li da se ishranom utiče na to da ne skače tsh. Postoji neki preparat na bazi meda Primed 7 tiromed, baš za hipotireozu, ali sam ja skeptična da počnem da ga koristim.
    Šta Vi mislite? Da li da promenim ishranu i uvedem namirnice, vodu, koje sadrže jod i koliko će to pomoći?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Navedene vrednosti hormonskih analiza ne zahtevaju terapiju lekovima, već samo praćenje 2-3 puta godišnje. Što se tiče biljnih ili bilo kakvih preparata, nemam posebnog iskustva sa takvim načinom lečenja, ali u principu u ovim uslovima verovatno ne bi mogli da naškode. Korist procenite sami.
      ass.dr Milena Velojić Golubović