Poštovana doktorka,
    imam 26 godina i moji problemi su sledeći - brzo se umaram, imam česte promene raspoloženja, blage nesvestice, povećano znojenje, tahikardiju. Uradila sam ultrazvuk štitne žlezde i rezultati su sledeći - Ehotomografski u desnom režnju tri bliska parenhimaska nodusa promera 1.65cm, odnosno 0.7cm i 0.65cm. Levi režanj je normalnih dimenzija heterogene strukture parenhima. Scintigrafski prikazuje se samo desni režanj, dok je levi tek naznačen. Inače, bez manifestacija distireoze. Klinički je eutiroidna. Potrebno je odrediti - FT3, FT4, TSH I TPO-At.
    Molim Vas da mi nešto više kažete o mojim rezultatima.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.
    • Poštovana Sigurno je potrebno uraditi ispitivanje hormona štitaste žlezde i proceniti njenu funkciju. Ukoliko je funkcija u granicama normale, što se i očekuje jer nema simptoma i znakova bolesti, neće biti potrebna terapija lekovima. Medikamentozna terapija nodusa ne postoji i ako svojom veličinom počnu da stvaraju probleme, jedino definitivno rešenje je hirurška intervencija. koja dolazi u obzir i u ovom trenutku. ass.dr Milena Velojić Golubović