Napunila sam 41. godinu i zbog nedovoljno dobrog reagovanja na lekove za lečenje hiperfunkcije tiroidne žlezde, preporučena mi je ili operacija ili radioaktivni jod. Lečim se blizu 2 godine i iako su mi rezultati 'pristojni' žlezda mi je prilično velika i ne obećava da će se smiriti.
    Zanima me da li posle terapije RaJ mogu zatrudneti i roditi zdravo dete?
    Molim Vas, ako je moguće da mi što pre odgovorite, jer sam zakazana za ovu intervenciju.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.
    • Poštovana, Ukoliko se terapijom lekovima ne postigne stabilna remisija hipertireoze u periodu od najviše dve godine, treba se odlučiti za druge načine lečenja. Jedan od njih je i terapijsaka doza J 131. Posle određenog vremena od ove terapije moguća je normalna trudnoća i rađanje zdravog deteta. O vremenu koje je potrebno da prođe od terapijske doze do trudnoće konsultujte se sa specijalistom nuklearne medicine i ginekologom. ass.dr Milena Velojić Golubović