Imam 26 godina. Prije dva mjeseca mi je ostranjena štitna žljezda zbog brojnih čvorova koji su bili hiper aktivni. Nalaz patologa bio je folikularni adenom na štitnoj žljezdi. Nalazi hormona su ft4 12,5, tsh 17,4, kalcitonin manji od 2. Već neko vrijeme osjećam uznemirenost pojačanu, kao i osjećaj da ću da se ugušim, srce ponekad ubrzano radi. Inače pijem euthiroks od 100.
    Šta bi po Vama trebalo da je uzrok ovim simtomima i šta mi preporučujete?
    Srdačan pozdrav