Leukociti povišeni - 12500, pri čemu su limfociti povišeni -oko 8000, dok su granulociti na donjoj granici. Ovo su "kritični"rezultati kod pacijentkinje kojoj je pre 3 meseca uradjena totalna tireoidektomija. Pije tivoral100 kao supstitucionu terapiju. Ostali rezulatati uključujuci i holesterol, Ca i sl su u granici normale. Pitanje: Da li su povišeni limfociti uopšte povezani sa navedenim stanjem (tireoidektomija- supstituciona terapija) ili je nešto drugo u pitanju?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.
    • Poštovani, Ovakve promene krvne slike ne bi trebalo da bidu posledica bilo hirurške intervencije, bilo supstitucione terapije L-toroksinom. Povećanje Le nije uopšte kritično, i najčešće je posledica neke infekcije, u ovom slučaju najverovatnije virusne etiologije. Eventualno bi bilo potrebno da se uradi kontrola hematologa i da oni pogledaju periferni razmaz. ass.dr Milena Velojić golubović