Imala sam papilarni karcinom i zbog toga mi je odstranjena cela štitna žlezda, redovno idem na kontrole i uzimam doživotnu hormonsku terapijum sada eutirox, svaki dan po jednu tabletu od 125mg. Za dve nedelje treba da idem na kontrolu, medjutim, pre neke 2 nedelje sam ostala u drugom stanju, pa me zanima da li će se to odraziti na nalaze krvi (na hormone). Takodje me zanima, pošto ću prekinuti trudnoću, da li će i to nekako uticati na količinu hormona u krvi i da li ću morati da menjam terapiju. Hvala!

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.
    • Poštovana, Svako akutno stanje, pa i prekid trudnoće može prolazno povećati potrebu za većom dozom hormonske terapije. Međutim kako se radi o kratkom vremenskom periodu od nekoliko dana, verovatno bi mogli da ostanete na svojom sadašnjoj terapiji bez pojave bilo kakvih simptoma manjka hormona. ass.dr Milena Velojić Golubović