Imam hipotireozu, TSH je pre tri meseca bio 7,3, sad je 5,3,T3 i T4 su u redu, antitela povišena. Od kada sam saznala, promenila sam ishranu, jedem morsku hranu bogatu jodom i Tsh mi je niži.
    Zanima me da li količina joda u organizmu ima veze sa Hašimotom i hipotireozom? Hormone ne želim da koristim.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 11. 11. 2008.
    • Poštovana, Na osnovu navedenih rezultata postoji takozvana subklinička hipotireoza, koja ne zahteva uvek terapiju lekovima. Ukoliko vrednosti TSH porastu preko 10 obavezno je lečenje preparatima l-tiroksina. Terapija je apsolutno bezbedna i efikasna, tako da nema razloga za bilo kakve rezerve sa Vaše strane po pitanju korišćenju lekova u lečenju hipotireoze. ass.dr Milena Velojić Golubović