Dobar dan,
    htjela bi da Vas pitam za mog oca. On ima 62 godine i bio je na ultrazvučni pregled štitne žlijezde gdje je napisano: "Desni režanj štitne žlijezde nije uvećan. Vide se najmanje dva lako neoštra hipoehgoena nodusa promjera do 5 mm. Istmus običan. Gornji pol lijevog režnja štitne žlijezde relativno očuvan, a od sredine prema donjem polu se diferencira nodus koji potiskuje blago traheju, dijelom kalcifikovan, dijelom inhomogen, dijelom hipo dijelom hiperehgoen relativno oštro ocrtan, loptastog oblika do ovalnog promjera 30 x 25 mm, koji traži dalju obradu"
    To je napisao radiolog. Ja bi željela Vaše mišljenje.
    Unaprijed zahvalna,
    Duška iz Podgorice.

    Odgovoreno: 11. 11. 2008.
    • Poštovana, Radi se o nodoznoj strumi koja zahteva ispitivanje funkcije štitaste žlezde, scintigrafiju štitaste žlezde i punkcionu biopsiju nodusa. Trapija nodusa je hirurška i obzirom na veličinu nodusa i na opis koji pokazuje pritisak na okolne strukture, kao i godine starosti, uradite pregled hirurga koji se bavi ovom problematikom i dogovorite se o daljem lečenju hirurškim putem. ass.dr Milena Velojić Golubović