Da li je tačno da hipotireodizam može sa prouzrokuje neplodnost?

    Odgovoreno: 04. 11. 2008.
    • Poštovana, Hipotireoza ima uticaj na mnoge sisteme i organe, pa i na reproduktivni sistem žena. Mogući su brojni i različiti poremećaji mesntrualnog ciklusa od najblažih do potpunog izostanka menstruacije, pa i ovulacije. Samim tim hipotireoza može biti uzrok steriliteta kod žena. Adekvatnom terapijom najčešće se svi poremećaji mogu korigovati i moguća je sasvim normalna trudnoća ass.dr Milena Velojić Golubović