Poštovana doktorka,
    Pre 3,5 god. dijagnostikovana mi je hipertireoza, pila sam PTU, propranonol i bromazepan. To je se sve sredilo posle 2 god. Međutim, sada osećam neke druge simptome obrnute od onih koje sam imala tada. Nepravilan rad srca, opstipaciju, suva koža, dobijanje na telesnoj tež. Evo uradila sam i hormone T3-1,72 T4-128,64 i TRH-1,34. Menstruacije su mi redovne, ali obilne i ne traju duže od 5.dana.
    Da li treba opet nešto da pijem od terapije, molim Vas napišite mi, na red da me endokrin. primi mogu stići tek na proleće, zato što je sve dotle zakazano.
    Hvala Vam unapred i primite moj pozdrav.
    P.S Imam 34.god.

    Odgovoreno: 04. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Može se desiti da nakon hipertireoze i terapije lekovima dođe do stanja hipotireoze, odnosno smanjene funkcije štitaste žlezde. Međutim na osnovu analiza hormona koje navodite, to kod Vas nije slučaj. Vrednosti hormona se u granicama normale i ne mogu biti razlog Vašim tegobama.
      ass.dr Milena Velojić Golubović