Nabrojala bih nekoliko simptoma sa kojim se borim već pet godina i za koje već polinjem da gubim nadu da če se ikada ukloniti. Svakodnevno osećam vrtoglavice, malaksalost, mučnine, nadimanje, podrigivanje, pripada mi teško, utegnut vrat i ramena skroz, dekoncentrisanost, često mokrenje, plačljivost, uznemirenost, trnjenje ruku, nestabilnost prilikom hoda... i još puno toga. Pijem bromazepam od 1.5mg dva puta dnevno, ali ne pomaže ništa. Sve preglede sam izvršila i svi su u granici normale, sem nalaza hormona koji variraju t4, t3, tsh, sve drugo je u redu. Ti hormoni često variraju od hipo do hiper funkcije tako da terapija je izostala. Najviše mi smeta vrtoglavica koja me ometa sasvim u svim poslovima, kretanje, izlasci, druženje, posao itd.
    Da li znate o čemu je reč i da li za moj problem postoji rešenje i šta Vi predlažete, sem razgovor sa psihijatrom.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 04. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Bez obzira na varijacije rezultata hormona tireoidne žlezde, važno je da su ipak uvek u granicama referentnih vrednosti i da ne zahtevaju terapiju. Takođe, tegobe koje navodite ne bi mogle da se uklope u neki poremećaj funkcije štitaste žlezde, tako da ona ne može biti razlog Vaših problema. Što se vrtoglavica tiče možda bi trebalo uraditi ultrazvučno ispitivanje prohodnosti krvnih sudova vrata i pregled ORL specijaliste.
      ass.dr Milena Velojić Golubović