Od 89. bolujem od hyperthyreosis m. graves basedow. Operisana sam 92., imam 46 godina nemam više mesečne cikluse, sada me jako bole kosti, mišići, oči, nervozna sam, ne mogu sa ljudima, ne mogu da se izvučem iz depresije i dalje imam gušenje. Koristim Tivoral 1 dnevno, Propanol 1 dnevno. Sadašnje vrednosti: t4 136,5,  tsh 15, t3 2,4, šećer mi je povišen i holesterol je visok dosta, kako kažu. Nisam dobila ništa od teapije. Nisam debela, 54kg a visoka 162, pa me jako interesuje da li ovome ima kraja i šta dalje.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 02. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Terapija hipotireoze koja je nastala nakon operacije štitaste žlezde se sprovodi nadoknadom hormona (tbl.Euthyrox, Tivoral) svakodnevno i doživotno. Doza leka je individulna i određuje se na osnovu laboratorijski analiza hormona i stanja pacjenta. Na osnovu Vaših vrednosti hormona i holesterola moguće je da treba malo povećati dozu leka i/ili lečiti povišene vrednosti masnoće u krvi. Povišene vrednosti šećera u krvi zahtevaju razjašnjenje u smislu da li postoji šećerna bolest ili ne i na osnovu toga odrediti terapiju.
      ass.dr Milena Velojić golubović