Poštovana,
    imam 47 godina, i rezultati moje štitne žlezde rađeni 3.dana menstr.ciklusa su: T3 1,65, T4 80,6, TSH 1,69 i imunološki parametar ATG-At 43,39. Ginekolog mi je predložio da se obratim endokrinologu zbog povećane vrednosti ATG-At i približavanju nižim ref. vrednostima T3 i T4 (kontolne analize koje sam samoinicijativno jednom godišnje radila u zadnjih 4-5 god. ukazuju da T3 i T4 inkliniraju donjim ref. vrednostima). Napominjem i da po prvi put u životu uzimam hormonske tablete, po preporuci ginekologa, Primolut Nor usled većeg nivoa estrogena, postojanja cisti na jajnicima i polipa na grliću materice.
    Cenila bih da mi pojasnite situaciju sa štitnom žlezdom i Vašu preporuku.
    Unapred hvala,
    Olivera

    Odgovoreno: 26. 10. 2008.
    • Poštovana,
      vrednosti hormona koje su napisane su potpuno u granicama normalnih vrednosti i ne mogu biti razlog za bilo kakve simptome i znake i nema potrebe za terapijom. Vrednosti antitela takođe ne stvaraju smetnje i za sada ne zaslužuju Vašu pažnju. Kontrole hormona jednom godišnje.
      ass.dr Milena Velojić Golubović