Poštovana,
    Imam 31god., moj problem je što mi se pre 20tak dana pojavio otok na očima, kao neka alergija, po mišljenju doktora na brufen koji sam popila zbog glavobolje. Posumnjalo se i na štitnu žlezdu, pa sam uradila nalaze krvi gde je TSH 6,44 (u rezultatu piše da je dozvoljena vred. 0,47-5,0), FT3 5,03 , FT4 15,56 , Anti-Tg-Ab 623,0 (dozvoljeno <115) , Anti-TPO-Ab 22,73 . Urađen ultra zvuk, gde kaže da se prokazuju oba režnja štitaste žlezde koja je normalne veličine (desni režanj je slabije razvijen u odnosu na levi i po veličini je na donjoj granici), jasnih kontura, blago nehomogene ehostrukture. Ultra zvučno se ne vide solidni niti cistični nodusi. Dimenzije: DR-11x42x14mm LR-12x43x16mm ISTMUS-3,8mm. Ne vide se uvećane limfne žlezde duž jugularne vene, niti supraklavikularno. Prepisana terapija je Euthyrox 1/2 tablete dnevno od 25mg.
    Osećam dobro i nemam nikakvih problema, pa Vas pitam imali mesta za brigu i koje je Vaše mišljenje na osnovu ovih rezultata?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 26. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Tegobe sa očima sigurno nisu posledica stanja Vaše štitaste žlezde. Vrednosti analiza koje ste napisalči jesu granične ali ne bi trebalo da stvaraju bilo kakve simptome i znake, kao što i kažete da ih nema. Terapija sa 1/2 tbl Euthyrox 25 je takva da od nje verovatno nema koristi, ali ni štete. Vi sami procenite da li se osećate bolje kada uzimate lek i u kojoj dozi (25mikgr ili više, možda 50 ili 75mikgr). Kontrole 2-3 puta godišnje.
      ass.dr MIlena Velojić Golubović