Imam 18 god. Skoro 4god. imam trombocitopeniju. Za to vrijeme nisu prelazili 90 000, a često padaju i na 40 000. Ne uzimam nikakvu terapiju. Našli su mi Hashimoto thyroiditis, a na skeneru prije 2 god., i timus. Sumnjali su na miasteniju gravis, ali analizama krvi i nekim pregledima pomoću struje (ne razumijem se baš u tome), otklonjene su sumnje. U zadnjih nekoliko dana javlja mi se bol u jeziku pri žvakanju i gutanju, a takođe me i zaboli ako trebam da kažem neku složeniju riječ, tj. ako trebam nekako da "slomim" jezik.
    Zanima me da li to može biti od miastenije ili hasimota? Možda je nešto sasvim drugo.
    Unaprijed Vam hvala!