Poštovana,
    Zbog povišenog prolaktina rađena mi je MR hipofize. Citiraću zaključak, pa ako možete da mi kažete nešto više o ovome dok čekam specijalistički pregled kod endokrinologa
    Citiram radiologa - zaključak: MR nalaz ukazuje na tumorski proces hipofizne žlezde lokalizovan intraselarno, paracentralno levo. Savetuje se dalje kliničko i radiološko praćenje (znam da postoje mikro i makro adenomi, ali nigde se u nalazu ne spominju, osim tzv. tumorskog procesa?
    Da li je to isto što i mikroadenom ili je nešto drugo u pitanju.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 24. 10. 2008.
    • Poštovana, Kako nema precizne veličine, kao i opisa uticaja tumora na okolinu, samo tkivo hipofize ili kosti, moglo bi se zaključiti da se radi o mikro adenomu, što je i najčešće slučaj kod prolaktinoma. U svakom slučaju potrebno je lečenje povišene vrednosti prolaktina i najčešće se u toku terapije uporedo leči i mikroadenom koji se smanjuje, pa i nestane. ass.dr Milena Velojić Golubović