Pozdrav i unapred hvala,
    Moja supruga je bila kod dotora opšte prakse koji joj je rakao da sumnja u funkciju njene tiroide. Posle analize krvi ispostavilo se da je sumnja tačna. Govorio je o nekoj HAŠIMOTO TIROIDI. Odredio je kao terapiju Navatol ako sam dobro zapamtio?
    Da li je to preopasno i da li treba da se obratimo specijalisti. Sve u svemu potrebno mi je objašnjenje o bolesti tiroide uopšte i savet.

    Odgovoreno: 24. 10. 2008.
    • Poštovani, Hašimoto tireoiditis predstavlja hronični autoimuni zapaljenjski proces i ne zahteva terapiju. Simptomi i znaci oboljenja štitaste žlezde se ne javljaju dok je funkcija štitaste žlezde u granicama normalnih vrednosti. Hašimoto može vremenom da dovede do smanjenja funkcije i tireoidnih hormona, kada se započinje sa terapijom, koja je veoma jednostavna i uspošna. Do tada jedino redovne kontrole hormona 1-2 puta godišnje, ili pri pojavi nekih novih simptoma. ass.dr Milena Velojić Golubović