Bolujem od Mb.Graves-Basedow sindroma.1974. sam godište. Sa žlezdom imam problem od 2001.g. Prve 4 godine sam pila Favistan, a zadnje 3 PTU zbog trudnoće 2005. koja je protekla u redu. Zadnja dva meseca sam jako loše. Rezultati od prošle nedelje su: T3 ;5.41nmol/ l ; T4: 189.05nmol/ l ; TSH;0.000 uIU/ml; Anti-TPO-3304.5IU/mL; Anti-Tg-558.3 IU/ml. Zbog loše situacije u porodici nisam u prilici da putujem za Beograd. Doktor koji me ovde prati menja mi terapiju; Euthyrox 3x100mg, Propranol 3x1 i sedativ po potrebi. Ja se jako loše osećam, imam jaka lupanja srca , povremena gušenja, jako se znojim, zamaram i imam jake glavobolje.
    Molim Vas recite mi šta da radim.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 24. 10. 2008.
    • Poštovana, Uljičivanje tbl. Euthyrox u terapiju hipertireoze sa rezultatima koje pominjente je neverovatna i za Vas opasna greška, pogotovo u tako velikoj dozi. Odmah prekinite uzimanje Euthyrox tableta i javite se endkrinologu koji će Vam propisati odgovarajuću terapiju. Kako za 7 godina lečenja hipertireoze lekovima nije postignuto izlečenje, trebalo bi izmeniti terapiju u pravcu drugih metoda lečenja, terapija terapijskom dozom radioaktivnog joda 131 ili hirurška intervencija. Dalja medikamentozna terapija je nepotrebno gubljenje vremena, jedino kao priprema za dve pomenute metode. ass.dr Milena Velojić Golubović