Zadnji nalaz: tsh 0,135, tg 283, tg antitela 39,6, calcitonin 0,1. Na ultra zvuku su mi pronađeni čvorići 10 mm.
    Da li je opasno to što mi je povišen tg, ima li razloga za brigu?

    Odgovoreno: 24. 10. 2008.
    • Poštovana, Za sada ne bi treblo da postoje bilo kakvi simptomi od strane štitaste žlezde, sa rezultatima koje pominjete. Potrebne su redovne ultrazvučne kontrole, na 4-6 meseci i eventualna pinkciona biopsija nodusa. Ne postoji adekvatna i uspešna medikamentozna terapija nodusa štitaste žlezde. Ukoliko svojom veličinom počnu da stvaraju probleme jedino rešenje je hirurška intervencija. ass.dr Milena Velojić Golubović