Poštovana,
    koji su prvi simptomi da sa štitnom žlezdom nešto nije u redu? U poslednje vreme bila sam pod stalnim stresom. A i inače sam veoma osetljiva. Kada sam u takvoj situaciji imam osećaj da me u grlu nešto guši, neka teška knedla kao metal, teško govorim i užasno, užasno mi smeta. Pritiska me u grudima. I to samo u situaciji neke treme. Pritisak mi je uglavnom dobar.
    Pozdrav!

    Odgovoreno: 24. 10. 2008.
    • Poštovana, oboljenja štitaste žlezde daju veoma raznolike simptoma u zavisnosti od pre svega stanja funkcije, a zatim njene veličine i postojanja eventualnog zapaljenja. Tegobe koje Vi opisujete verovatno ne bi mogle da se pripišu oboljenju štitaste žlezde. Da bi se javilo gušenje i osećaj pritiska u vratu štitasta žlezda bi trebalo da bude jako uvećana, i bila bi vidljiva golim okom. ass.dr Milena Velojić Golubović