Imam Mb.Graves-Basedow Struma diff.DI/II. Do sad sam pila PTU, ali rezultati su mi jako loši (TSH-0.000, T3-5.41, T4 -189.05nmol/LT, Anti-TPO-3304.5IU/ml, Anti-Tg-558.3. Doktorka mi prepisuje Euthyrox 2x1 od100mg. Nije mi jasna terapija.
    Šta da radim? Lečim se već 7g., pila sam Favistan 4g., pa PTU zadnje 3g.
    Molim Vas pomozite mi nije mi dobro.

    Odgovoreno: 20. 10. 2008.
    • Poštovana, Nikako ne smete uzimati tbl.Euthyrox, jer služe za terapiju sasvim suprotne bolesti od Vaše. Ukoliko za 7 godina niste postigli izlečenje hipertireoze, mora se preći na druge oblike lečenja, terapiju radioaktivnim jodom ili hirurško lečenje. Dalja terapija lekovima je gubljenje vremena i mogu nastati posledice hipertireoze, najpre na kardiovaskularnom sistemu. ass.dr Milena Velojić Golubović