Poštovana,
    Imam 32 god. nisam do sad rađala. Dobila sam nalaz štitne žlezde sa sledećim parametrima: TSH 4.80mlU/l T4 12.00 pg/ml TPO-At antitela 3116.00 U/ml. Imam od pre 5-6 meseci povišen pritisak 150/100 i ubrzan rad srca. Za pritisak pijem Indap i za srce Propranolol.
    Da li je terapija Letrox 100 mcg 1x1/2 odgovarajuća za moj slučaj? Dg. Hypothyreosis prim. subclinica thyreoiditis chr.hashimoto. Da li smanjeni rad štitne žlezde može biti uzrok povišenom pritisku?
    Hvala unapred na odgovoru,
    Biljana

    Odgovoreno: 20. 10. 2008.
    • Poštovana, Po meni Vaše analize su za sada takve da nije potrebna bilo kakva terapija, pogotovu što imate i ubrzan rad srca. Hašimoto tireoiditis se praktično ne može lečiti i potrebne su redovne kontrole na 4-6 meseci, jer se može desiti da se razvije hipotireoza, odnosno smanjena funkcija štitaste žlezde, kada je terapije neophodna. Lečenje hipertenzije je u ovom slučaju sasvim odvojena priča i treba se sprovoditi redovno, odgovarajućim lekovima i u pravilnoj dozi. ass.dr Milena Velojić Golubović