Poštovana,
    mojoj mami su utvrdili prestanak funkcija štitne žlezde, još uvek čekamo da je pregleda endokrinolog, pa bih Vas zamolila da mi kažete kakav je to problem, kakave su posledice po organizam i kako bi trebalo da se tretira.
    Unapred zahvalna,
    J.Nešić

    Odgovoreno: 20. 10. 2008.
    • Poštovana, Smanjena funkcija štitaste žlezde ima za posledicu smanjenje koncentracije tireoidnih hormona u krvi, što izaziva bolest pod imenom Hypothyreosis (hipotireoza). Ova bolest se mora lečiti, inače može stvarati velike probleme bolesniku, pa čak i ugroziti život. Lečenje je izuzetno prosto i efikasno, sprovodi se nadoknadom hormona uzimanjem jedne tablete ujutru u odgovarajućoj dozi i osobe su praktično zdrave i bez ikakvih ograničenja u svakodnevnim aktivnostima. Treba naglasiti da je terapija doživotna. ass.dr Milena Velojić Golubović