Imam neprijatan osećaj u grlu, kao da sam nešto progutala, pa se zaglavilo u grlu. To traje oko 10 dana. U januaru sam proveravala štitnu žlezdu kao i hormone koji su bili u redu.
    Recite mi šta može biti uzrok ove "knedle" u grlu koja mi baš smeta.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 20. 10. 2008.
    • Poštovana Štiasta žlezda može biti uzrok zakvim tegobama jedino kada je izrazito uvećana. Kako sam shvatila Vaša štitasta žlezda je uredne veličine i funkcije, te sigurno nije problem u njoj. Ostaje da se prekontroliše usna duplja ždrelo kod ORL specijalste i jednjak kod gastroenterologa, jer i od tih organa mogu nastati slične tegobe. ass.dr Milena Velojić Golibović