Poštovana ,
    Molim Vas recite mi nešto više o nalazu: Š. žlezda nije uvećana, istmična regija nije proširena, žlezda sitno zrnaste strukture, homogena uz posebno izdvajanje u desnom lobusu, slabo definisanog heteroehogenog nodusa, diskretno cistično degenerisan, KK promera oko 15 * 9 mm, sa lako naznačenom perinodalnom vaskularizacijom. LGL jugularnog lanca nisu uvećane.
    Unapred hvala,
    Mirjana

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Radi se o nodusu, čvoru štitaste žlezde, što je relativno čest nalaz kod žena. Ukoliko su vrednosti hormona u granicama normale nije potrebna bilo kakva terapija. Kada nodus svojom veličinom počne da predstavlja problem i da stvara tegobe, jedino rešenje je hirurška intervencija i uklanjanje nodusa ili cele štitaste žlezde. Radite ultrazvučne kontrole na 6 meseci.
      ass.dr Milena Velojić Golubović