Kolike su normalne granice vrednosti FSH, LH, PRL, PRG, TESTO, E2 izrazene u U/L?

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Svaka laboratorija prilikom izdavanja rezultata daje i referentne vrednosti za određenu analizu, u zavisnosti od metode koju koristi, tako da se granice normalnih vrednosti mogu razlikovati. Normalne vrednosti polnih hormona i FSH i Lh se razlikuju i u odnosu na fazu menstualnog ciklusa, tako da ih je potrebno raditi u više uzoraka, odnosno najmanje na početku, u srednini i na kraju ciklusa.
      ass.dr Milena Velojić Golubović

Komentari na pitanje: #12343

    • Pre dve godine imala sam spontani, u trecoj nedelji trudnoce. Od tada nikako ne mogu da zatrudnim. Odlaskom kod ginekologa ustanovljeno je da imam nizak nivo progesterona (rezultat progesteron o, 9 ng/ml, referentna vrednost: folikularna faza 0, 2 do 1, 5; ovulutarna faza 0, 8 do 3; lutealna faza 1, 7 do 27) takodje mi je neredovna menstruacija. Da li je taj nizak nivo prg uticao na pobacaj i kakvu terapiju bi mi ste preporucili kako bi regulisala nivo progesterona i ponovo zatrudnela? Unapred hvala.