Poštovana,
    od pre 2 godine lečim cervikalni sindrom vratnog dela kičme praćen vrtoglavicom i glavoboljama, pre nedelju dana uradila sam krvnu sliku i ultra zvuk štitne žlezde, sve je u redu, sem malo povišenog šećera 6,6, kažu mi da je to na nervnoj bazi.
    Šta bi mi u tom slučaju pomoglo, sem da se ne nerviram, da svedem šećer na normalu?

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Vrednosti šećera od 6,6mmol/l su povišene, ali nedovoljno da bi se postavila dijagnoza oboljenja. Potrebno je da pre bilo kakve dijete uradite oralni glukoza tolerans tes, OGTT, koje će omogućiti da se realno sagleda stanje Vaše glikoregulacije o postavi dijagnoza bolesti ukoliko postoji.
      ass.dr Milena Velojić Golubović