21.08.2008.god rezultati ispitivanja štitaste žlezde: FT4-14,5, TSH-6.3, PTH-45,2, da bi na ponovljenom ispitivanju 03.10.2008. rezultati bili: TSH-7,6, anti TG-ab-20 i Anti TPO-1000.
    Doktor me pita da li da krenemo sa terapijom? Šta da odgovorim?

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Poštovana, Vrednosti ispitivanih hormona su takve da ne zahtevaju momentalno započinjanje terapije. Radi se o tzv. subkliničkoj hipotireozi, i u zavisnosti od starosti osobe i ispoljavanju simptoma i znakova manjka hormona započinje se sa terapijom. Verovatno zato doktor pita Vas, a ne Vi njega, kada započeti sa lečenjem. ass.dr Milena Velojić Golubović