Rezultati 09.06.2008.: TSH manje od 0.15, FT4 47.5, TPO manje od 70. Rezultati 07.07.2008.: TSH 0.005, FT4 28.7. Rzultatai 09.07.2008.UZ:  žlezda u svojoj loži, difuzno uvećana, nešto više na račun desnog režnja, hipoehogenog odjeka uz naglašen CD signal.
    Dg. Hyperthyreosis Th. Tiastat 2x1 nedelju dana, 1x1 pet nedelja Propranolol 25mg.
    Rezultati 18.08.2008.: TSH 9.09, FT4 10.6, autoantitela na TSH receptor manje od 1 (neg)
    Dg. Hyperthyreosis Hypothyreosis jatrogenes. Th. Tiastat 1/4 tablete šest nedelja, Propranolol 1/4 tablete
    Rezultati 01.10.2008.: TSH 7.85, FT4 7.6
    Da li je dijagnoza pogrešna?

    Odgovoreno: 04. 10. 2008.
    • Poštovana,
      na osnovu prvih rezultata hormona štitaste žlezde može se postaviti dijagnoza hipertireoze i započeti terapija kako je kod Vas učinjeno. Neke osobe reaguju na terapiju vrlo brzim smanjenjem hormona, i čak vrednostima za hipotireozu. I pored toga obično je bolje zadržati minimalnu dozu leka kao dozu održavanja i nju uzimati duže vremena, i mesecima, uz praćenje kliničke slike i vrednosti hormona.
      ass.dr Milena Velojić Golubović