Molim Vas da mi objasnite šta znači nalaz snimanja EHO štitne žljezde: Štitna žljezda uvećana na račun levog režnja nehomogene građe. U desnom režnju lateralno se uočava cista oko 5x6mm i hipoehogeni nodus veličine 5x4mm centralno postavljen. Istimus debljine oko 5mm nehomogen. U levom režnju dominira hipoehogeni nodus veličine oko 15x13mm sa poljima koloidne degeneracije i cistom veličine 7x5mm. Uvećanja limfnih žlezda nisu primećena. Dg.STRUMA NODOSA GL THYROIDEA
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 10. 2008.
    • Poštovana,
      U svakom slučaju proverite vrednosti tireoidnih hormona i ukoliko su one normalne nije potrebna bilo kakva terapija, već samo ultrazvučno praćenje štitaste žlezde 1-2 puta godišnje. Ukoliko nodusi nastave da rastu i počnu da stvaraju probleme svojom veličinom jedino rešenje je hirurška intervencija.
      ass.dr Milena Velojić Golubović